Rehabilitacja Szczecin

Rehabilitacja Szczecin

Rehabilitacja Szczecin i leczenie rehabilitacyjne to zespół działań mających na celu przywrócenie zaburzonych funkcji organizmu i zdolności do pracy. Pacjentowi przepisuje się specjalne ćwiczenia i programy treningowe, aby przywrócić utracone funkcje. Niektóre osoby wymagają długiej i intensywnej rehabilitacji, co może wynikać z ciężkości choroby.

Do rehabilitacji w Szczecinie przyjmujemy pacjentów cierpiących na następujące schorzenia:

  • Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego.
  • Rehabilitacja sportowa.
  • Rehabilitacja w obrębie kręgosłupa, dłoni, stóp, kolan itd.
  • Drenaż limfatyczny.
  • Kinesiotaping.
  • Terapia manualna.
  • Choroby układu nerwowego.
  • Torowanie nerwowo-mięśniowe.
  • Masaż.

Rehabilitacja w Szczecinie to kompleksowe zastosowanie środków rehabilitacji medycznej. O celowości przepisania pacjentowi rehabilitacji medycznej decyduje lekarz prowadzący i fizjoterapeuta, rehabilitant.

Rehabilitacja w Szczecinie w przypadku bólu pleców

Ból pleców to powszechny, codzienny problem współczesnego człowieka. Szybki rytm życia, ciągły stres, bierność, ciągłe siedzenie w pracy, w domu, w samochodzie, to w końcu powoduje problemy i ból pleców. Kręgosłup człowieka jest zaprojektowany do ruchu, więc zdrowe plecy potrzebują więcej ruchu. Wykonywany w naszym gabinecie rehabilitacyjnym w Szczecinie program na bóle pleców, podczas którego pozwala się relaksować, prawidłowo wykonywać ćwiczenia fizyczne. Stosujemy masaż wzmacniający mięśnie podtrzymujące kręgosłup, aby bez pomocy leków uniknąć bólu.

Rekonwalescencja po urazach neurochirurgicznych – rehabilitacja w Szczecinie

Rehabilitacja Szczecin
Rehabilitacja Szczecin

Rehabilitacja przy schorzeniach neurologicznych to proces mający na celu przywrócenie i wyrównanie funkcjonowania organizmu człowieka, upośledzonego w wyniku wady wrodzonej, choroby lub urazu. Cała konstrukcja działań rehabilitacyjnych w Szczecinie polega na jak najwcześniejszym włączeniu samego pacjenta w proces leczenia i powrotu do zdrowia, w przywracaniu pewnych upośledzonych funkcji.

O sukcesie rehabilitacji pacjentów neurochirurgicznych w dużej mierze decyduje odpowiednie pełne leczenie na etapie specjalistycznej opieki neurochirurgicznej. Zajęcia rehabilitacyjne są obowiązkowym elementem procesu mającego na celu przywrócenie i kompensację upośledzonych funkcji, z których główne należy uznać za umysłowe, ruchowe i mowę.

Główne zasady rehabilitacji w Szczecinie w zakresie utraconych funkcji to:

  • Wczesne rozpoczęcie rehabilitacji.
  • Ukierunkowane kompleksowe zastosowanie różnych rodzajów rehabilitacji (terapia ruchowa, masaż, fizjoterapia i terapia zajęciowa).

Metody rehabilitacji w Szczecinie

  • Masaż leczniczy w https://www.spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizjoterapia-rehabilitacja/masaz-leczniczy/ to jeden z najczęstszych zabiegów w terapii rehabilitacyjnej. Wskazań do masażu jest wiele, jednak najczęściej przy zaburzeniu narządu ruchu stosuje się techniki masażu klasycznego i sportowego.
  • Terapia manualna to jedna z metod manualnego oddziaływania na organizm człowieka. Ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji pourazowej, przy uszkodzeniach stawów i kręgosłupa, zaburzeniach neurologicznych.
  • Fizjoterapię stosuje się w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, nerwowego i pokarmowego. Pomaga wzmocnić gorset mięśniowy, poprawić krążenie krwi, przywrócić mobilność.

Wszystkie programy rehabilitacyjne mają na celu jak najpełniejsze odzyskanie zdrowia pacjenta, a także zapobieganie zaostrzeniom i nawrotom chorób. W chorobach przewlekłych konieczne jest okresowe powtarzanie kursów rehabilitacyjnych (zwykle raz w roku lub co pół roku). Przy opracowywaniu przebiegu rehabilitacji w Szczecinie zabiegi dobierane są w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniały i wzmacniały. Połączenie klasycznej fizjoterapii, masażu, terapii manualnej i innych metod pomaga pacjentom jak najszybciej wrócić do pełni życia.

 

Rehabilitacja w Szczecinie po urazach narządu ruchu

polecana rehabilitacja Szczecin
polecana rehabilitacja Szczecin

Etap zabiegów rehabilitacyjnych w Szczecinie jest jednym z najważniejszych dla pacjentów z problemami układu mięśniowo-szkieletowego. Aby w pełni przywrócić funkcję uszkodzonej kończyny, oprócz świetnie wykonanej operacji warunkiem koniecznym jest dobrze zorganizowany program rekonwalescencji, uwzględniający ciężkość urazu i stopień upośledzenia czynnościowego.

Stan ten staje się szczególnie istotny w przypadku chorób przewlekłych, które w dalszej kolejności prowadzą do leczenia chirurgicznego, takich jak artroza stawów kolanowych czy biodrowych. Wiadomo, że metodą z wyboru w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów o wysokim stopniu zaawansowania, z towarzyszącym bólem i uporczywym ograniczeniem funkcji, jest endoprotezoplastyka. Aby jednak proteza mogła normalnie funkcjonować, konieczne jest nauczenie organizmu pracy ze sztucznym stawem. Kolejnym ważnym aspektem pracy rehabilitanta w Szczecinie jest przywracanie sprawności pacjentom po urazach i operacjach kręgosłupa.

Co wiemy o skutkach urazów?

Co tak naprawdę dzieje się po urazie? Bez względu na to, jak poważnie je traktujemy, napięcie w tkankach wzrasta. Procesowi temu towarzyszy zmiana przepływu limfy, płynu tkankowego i krwi, naruszenie układu nerwowego. Wszystkie te odchylenia od normy wpływają na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i prowadzą do chorób. Narządy wewnętrzne mogą zmieniać pozycję, co również negatywnie wpływa na ich pracę. Uszkodzone tkanki różnią się od zdrowych bliznami i utratą elastyczności. W rezultacie pojawiają się bóle i inne nietypowe dla nich objawy.

Zręczne ręce rehabilitanta w Szczecinie przywrócą narząd na swoje miejsce, rozluźnią napięcie kostne i zlikwidują zwichnięcia. Po zabiegach tkanki nabiorą elastyczności i będzie można się swobodnie poruszać. Pacjenci z różnymi schorzeniami narządu ruchu przechodzą kompleksową terapię zachowawczą, obejmującą zarówno metody tradycyjne (ćwiczenia fizjoterapeutyczne, masaże, terapia manualna), jak i najnowsze osiągnięcia nauk medycznych (korekta zaburzeń statycznych i ruchowych, kompleks kinezyterapeutyczny, itp.). Zintegrowane podejście pozwala osiągnąć maksymalny efekt w możliwie najkrótszym czasie.