vobis telewizory

QLED 55" Q75T

Aby wybrać jak najwłaściwszy telewizor, należy nie tylko określić własne oczekiwania i wymagania odnośnie jego ostatecznego kształtu i funkcjonalności, ale też sprawdzić współczesne trendy i standardy oraz wybiec w przyszłość i ocenić, co za jakiś czas stanie się standardem. Stałym, ale i nowym klientom naszego sklepu polecamy kupowanie telewizorów z tak zwanym “wyprzedzeniem”, a zatem takich o klasę lepszych niż te, których potrzebują. Jest to w końcu sprzęt, który kupuje się raz na kilka – kilkanaście lat. Wybór co do niego wręcz musi więc być jak najbardziej przemyślany. Telewizor powinien przy tym przynależeć do uznanej w świecie elektroniki marki – takiej, której można zaufać, a która nie zawiedzie nie tylko pod kątem jakości wykonania sprzętu, ale i jego bezawaryjności oraz żywotności.

Takim telewizorem zdecydowanie może być Samsung QLED 55″ Q75T, który wśród naszych klientów już od jakiegoś czasu cieszy się olbrzymią popularnością, a który jest w stanie znacząco podnieść komfort ich życia. Nie tylko w zakresie oglądania telewizji.

Samsung QLED 55″ Q75T – podstawowe informacje

Samsung QLED 55″ Q75T (QE55Q75TATXXH) jest jednym z przedstawicieli najnowszej linii produktów koreańskiego producenta, wprowadzonej do powszechnego obiegu w 2020 roku. W naszym sklepie jest jednocześnie jednym z najczęściej wybieranych modeli – uniwersalnym, bo potrafiącym dostosować się do konkretnego wnętrza, ale też zaopatrującym naszych klientów, którzy się na niego zdecydują, w szereg funkcjonalności, które zostaną przez nich docenione, a z którymi często do tej pory jeszcze się nie spotkali.

Telewizor ten sprawdza się zarówno w swoim najbardziej standardowym zastosowaniu, a zatem w wyświetlaniu filmów i seriali, ale i na wielu innych polach. Osoby pracujące w domu docenią na przykład jego funkcję remote access , która wyświetli obraz bezpośrednio z ich komputerów stacjonarnych czy przenośnych na dużym ekranie telewizora, zwiększając tym samym przestrzeń roboczą i pozwalając na jeszcze bardziej komfortową pracę. Telewizor ten bazuje na procesorze Quantum 4K, który choć nie zwraca na siebie uwagi, zostanie podświadomie doceniony przez naszych klientów za swój wpływ na obraz, znacząco go udoskonalający.

Spośród wszystkich funkcji tego telewizora, szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • Funkcję adaptacji obrazu – ta sprawia, że ekran dostosowuje się do pory dnia, ale i oświetlenia, automatycznie i na bieżąco regulując jasność wyświetlanego obrazu w taki sposób, by zawsze wyświetlać go w najwyższej jakości i nieskazitelnej wyraźności.
 • Aktywny wzmacniacz głosu, działający podobnie do wyżej wspomnianej funkcji, a automatycznie zwiększający i zmniejszający głośność w zależności od ilości szumów pojawiających się w tle.
 • Inteligentne skalowanie – telewizor w sposób inteligentny, dzięki swojemu procesorowi, analizuje źródło treści i dostosowuje obraz do rozdzielczości 4K, redukując przy tym szumy oraz utracone szczegóły i regulując ostrość.
 • Tryb Ambient – funkcja ta pozwala telewizorowi dostosować się do swojego otoczenia. W wyłączonej formie, również dzięki swojemu unikalnemu i nowoczesnemu designowi, będzie wtapiał się w tło, zlewając się ze ścianą i wyświetlając obraz imitujący chociażby ramki na zdjęcia.
 • Game Enhancer + – funkcja ta poprawia płynność wyświetlania obrazu. Nastawiona na koegzystowanie z grami wideo, wymagającymi jej dostosowywania się do sytuacji na ekranie, pozwala mieć oko na wszystko, z FreeSyncem oraz Dynamicznym Korektorem Czerni jako  funkcjami pomocniczymi.
 • “Dotknij i Wyświetl” – za sprawą tej funkcji telewizor ten pozwala zaledwie jednym stuknięciem w ekran przenieść obraz ze smartfona na swój wyświetlacz. Klienci, którzy się na niego zdecydują będą więc mieli pełną kontrolę i szybki dostęp do tego, co zawsze chcą mieć pod ręką.
 • Multi View – opcja ta pozwala podzielić ekran na pół i na obu jego częściach wyświetlać coś innego, na jednej prezentując obraz z monitora, a na drugiej – chociażby ten z telefonu komórkowego.

Samsung QLED 55″ Q75T – główne zalety

 • Duża ilość rzeczywiście przydatnych funkcji – nasi klienci docenią ilość funkcji niebędących “zapychaczami”, a rzeczywiście wykorzystywanych w codziennej eksploatacji tego sprzętu oraz wpływających na jakość i komfort ich życia.
 • Bardzo dobre odwzorowanie kolorów – dzięki Quantum HDR telewizor ten prezentuje wyśmienity obraz, niezależnie od jego kolorystyki. Zawsze eksponuje detale i wzmacnia kontrast, a dzięki mapowaniu tonów w HDR10+ pozwala ożywić obraz i sprawić, że będzie on wyglądał efektowniej.
 • Nowoczesny design – jako że telewizor już dawno przestał być sprzętem wyłącznie użytkowym, a stał się częścią aranżacji wnętrz, nasi klienci docenią jego świetny bezramkowy design, który wraz z funkcją Ambient pozwoli uczynić z niego świetny element wystroju każdego pomieszczenia.
 • Idealny rozmiar – 55 cali spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających i sprawdzi się zarówno w ogromnych pomieszczeniach, jak i tych o przeciętnej wielkości, zawsze prezentując wyraźny obraz w najwyższej jakości.