Podolog Warszawa

Podolog Warszawa

Podolog Warszawa kojarzy się wielu ludziom z kimś, kto ratuje stopy. Jest to dobre skojarzenie. Podologia to w naszym kraju szerokie pojęcie, które obejmuje wszelkiej maści zabiegi wykonywane w obrębie stóp. Łączy ona w sobie elementy dermatologii, kosmetologii, diabetologii i chirurgii. Jakimi usługami zajmuje się klinika podologiczna z Warszawy?

Podologia kosmetyczna w Warszawie

Wśród zabiegów oferowanych przez klinikę podologiczną w Warszawie wymienić można wiele, charakterystycznych dla medycyny estetycznej. Podologia kosmetyczna są to zabiegi, które nie wymagają wykonania czynności chirurgicznych i są nieinwazyjne.

Podolog zajmuje się:

  • likwidacją pękniętej skóry na stopach,
  • usuwaniem nagniotków, modzeli i odcisków,
  • masażem stóp,
  • rekonstrukcją płytki paznokciowej,
  • usuwaniem zrogowaciałego naskórka
  • profesjonalnym obcinaniem paznokci u stóp.

Profesjonalista wykonuje tego rodzaje zabiegi dopiero, po przeprowadzeniu z pacjentem wywiadu i zapoznaniu się z jego ogólnym zdrowiem. Pomimo tego, że są one proste, to jednak mogą być przeprowadzone jedynie na zdrowych stopach. Istotne jest także to, czy pacjent cierpi na cukrzycę.

Podolog Warszawa – usuwanie kurzajek

Kurzajka jest to inaczej brodawka wirusowa, którą wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Wirus ten bardzo łatwo przenosi się poprzez kontakt z naskórkiem osoby zakażonej. Ryzyko powstania zmian zwiększa się u osób z zaburzoną pracą układu odpornościowego. Niezwykle ważne jest to, aby w tym wypadku udać się jak najszybciej po pomoc specjalisty. Nieleczone kurzajki powodują ból i mogą nawet utrudniać chodzenie. Kliniki podologiczna  zajmuje się między innymi usuwaniem kurzajek w Warszawie, a cały proces trwa od kilku do nawet kilkunastu wizyt. Wiele zależy od stopnia problemu. Po ich usunięciu istotne są regularne kontrole podologiczne, gdyż istnieje ryzyko nawrotu infekcji.

Podolog Warszawa – usuwanie odcisków

Klinika podologiczna z Warszawy zajmuje się też usuwaniem zrogowaciałego naskórka, czyli odcisków. Do ich powstania dochodzi przez zbyt silny punktowy ucisk, przez który komórki rogowe wgniatają się w głąb skóry, wywołując dolegliwości bólowe. Odciski tworzą się między innymi przez źle dobrane obuwie. Leczenie odcisków polega na usunięciu zmiany, niestety nie da się usunąć ich przyczyny.

Podolog Warszawa – usuwanie modzeli

Modzele jest to także rodzaj rogowacenia skóry stopy, aczkolwiek są one płaskie i duże. Ponadto, mają przeważnie owalny kształt i żółtą barwę. Nie powodują bólu. Dochodzi do nich przez obciążenie jednego wąskiego fragmentu skóry stopy. Przyczyną powstania modzeli są różne deformacje kostne, jak i nieprawidłowo dobrane obuwie. Należy je jak najszybciej usunąć, pomimo tego, że nie powodują bólu. Skóra tworząca modzele jest mało elastyczna oraz podatna na pęknięcia, przez co może dochodzi do rozwoju infekcji grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych. Podolog z Warszawy usuwa zmianę już podczas jednego zabiegu, aczkolwiek zdarzają się czasem nawroty.

Podolog Warszawa – wrastające paznokcie

Powszechny i bardzo uciążliwy problem polegający na zaburzonym wzroście paznokci. Płytka rozrasta się na boki, przez co przenika przez skórę, doprowadzając do bólu i stanów zapalnych. Dolegliwości bólowe mogą nawet uniemożliwiać chodzenie. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, a zalicza się do nich: potliwość skóry, nadmierna suchość, nieprawidłowe obcinanie paznokci, predyspozycje genetyczne czy niewłaściwie dobrane obuwie. Klinika podologiczna z Warszawy zajmuje się chirurgicznym usuwaniem wrastających paznokci, jak i zakładaniem specjalnych klamer ortonyksyjnych. Działają one podobnie co aparat ortodontyczny, pozwalając na odpowiednie ukierunkowanie zaburzonego wzrostu paznokcia. Często stosowaną metodą jest również kostka Arkady.

Podolog Warszawa – rekonstrukcja paznokci

Specjaliści z kliniki oferują także rekonstrukcje zniszczonych paznokci. Jest ona konieczna w sytuacji, kiedy zostanie naruszona struktura paznokcia, na przykład poprzez uraz czy efekty uboczne stosowanych leków. Rekonstrukcji paznokcia można dokonać na wiele sposobów. Najpierw jednak podolog przeprowadza z pacjentem konsultację i ocenia jego płytkę paznokciową i obszar ubytku. Dopiero potem dobiera odpowiedni materiał zastosowany do rekonstrukcji. Po zabiegu konieczne są regularne kontrole i stosowanie się do zaleceń co do pielęgnacji paznokci. Zazwyczaj już jeden zabieg wystarczy, aby odbudować paznokieć. Czas jego trwania zależy od danego pacjenta.

Podolog Warszawa – oczyszczanie paznokcia zmienionego chorobowo

Paznokcie są przydatkami, pełniącymi funkcję ochronną, gdyż osłaniają unerwione opuszki palców. Niekiedy są na nich jednak zauważalne nieestetyczne zmiany czy zgrubienia. Wtedy niezbędna okazuje się wizyta w klinice podologicznej. Najczęściej pojawiającym się zaburzeniem paznokci jest onycholiza. Jej cechą charakterystyczną jest oddzielanie się płytki od łożyska. Może być to schorzenie wrodzone lub nabyte.

Podolog Warszawa – tamponada paznokcia

Zabieg ten polega na umieszczeniu właściwego materiału opatrunkowego pomiędzy wałem a płytką paznokcia. Jego celem jest poszerzenie obszaru między płytką a wałem, dzięki czemu zmniejszają się stany zapalne. Opatrunek może być niekiedy nasączony płynem antyseptycznym, aby zwalczać bakterie, które mogłyby się dostać do rany.