Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne

Praktyczne właściwości płytek ceramicznych pozwalają na ich wykorzystanie w każdym, nawet najbardziej kapryśnym pomieszczeniu. Płytki ceramiczne do łazienki są całkowicie bezpieczne dla środowiska. Technologia produkcji obejmuje obróbkę w wysokiej temperaturze, która minimalizuje ryzyko powstawania szkodliwych bakterii, a po podgrzaniu nie emituje niebezpiecznych substancji.

Czym są płytki ceramiczne łazienkowe?

Łazienka to miejsce o dużej wilgotności, po którym często chodzimy boso, dlatego do łazienek zdecydowanie lepiej nadają się płytki ceramiczne niż np. linoleum czy parkiet. Prawidłowo ułożone ochronią ściany i podłogi przed grzybami i bakteriami, które często pojawiają się w warunkach dużej wilgotności. Większość asortymentu oferowanego przez producentów ma kształt prostokątny. Jest to standardowy format zarówno do łazienki, jak i do innych pomieszczeń. Jeśli nie zamierzasz robić designerskich renowacji, zwykłe prostokąty powinny wystarczyć. Nieco mniej powszechny jest kwadrat. W wyjątkowych przypadkach sugerowany jest kształt sześciokątny lub ośmiokątny. Z jednej strony wygląd pomieszczenia zależy od rodzaju powierzchni, z drugiej od tego, jak śliska będzie podłoga. W łazience często używa się płytek błyszczących, ale są one dość śliskie. Zamiast tego możesz użyć matu, który jest bezpieczniejszy. Łazienka z tłoczonymi płytkami ceramicznymi jest jeszcze praktyczniejsza pod tym względem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że brudzi się znacznie szybciej i trudniej ją umyć.

Jak zdecydować się na kolor płytek ceramicznych do łazienki?

Wybierając płytki do łazienki, ceramika jest świetną opcją. Choćby dlatego, że płytki ceramiczne do łazienki są najbardziej zróżnicowane pod względem wzornictwa. Dobrze dobrane mogą radykalnie zmienić wygląd Twojej łazienki. Jeśli masz małe mieszkanie i łazienkę o standardowej wielkości, lepiej wybrać produkty w jasnych kolorach. Nie musi być dokładnie kolor biały, wystarczą kość słoniowa, niebieski lub jasnofioletowy. W takim przypadku łazienka stanie się lżejsza, nowocześniejsza i wygodniejsza. Ciemne odcienie dodają wnętrzu szyku i połysku, ale jednocześnie sprawiają, że pomieszczenie jest wizualnie mniejsze i to jest ich najbardziej oczywisty minus.

Skład kolekcji płytek ceramicznych do łazienki

Płytki ceramiczneW łazience płytki ceramiczne https://ceramixplytki.pl/ są idealnym materiałem wykończeniowym, który niezawodnie chroni ściany, podłogi i sufity przed wilgocią. Powłoki ceramiczne spełniają wymagania norm sanitarnych i higienicznych, są odporne na tworzenie się mikroorganizmów itp. Płytki łazienkowe cenione są jednak nie tylko ze względu na swoje właściwości techniczne, ale również za atrakcyjny design.

Każda kolekcja to kompletny zestaw narzędzi do stworzenia stylowego wnętrza, ozdobiony jednym wzorniczym kluczem. Podstawą jest płytka ceramiczna ścienna do łazienki. Płytki podłogowe również odpowiadają kolorem i stylem innym modelom, ale jednocześnie różnią się od nich większą grubością. Niektórzy producenci oferują zastosowanie odpornego na uderzenia i trwałego gresu porcelanowego zamiast tradycyjnych płytek podłogowych.

Rodzaje płytek ceramicznych do łazienki

Oprócz przeznaczenia wybór wykończenia łazienki odbywa się również według jej parametrów zewnętrznych.

Można wybrać wykończenie o różnych rodzajach powierzchni:

  • Błyszczący (szkliwiony) – ma gładką powierzchnię o wysokim współczynniku odbicia. Optycznie powiększa pomieszczenie dzięki efektowi lustra. Zalecany do wykańczania ścian, ceramiki sanitarnej i sufitów. Wybierając kolorystykę, należy zwrócić uwagę, że ciemne odcienie lepiej odbijają jasne światło. Woda szybko spływa z błyszczącej powierzchni i są łatwiejsze do czyszczenia.
  • Matowy – nie odbija światła i często imituje dowolny materiał naturalny lub syntetyczny: drewno, skórę, kamień naturalny itp. Niektóre kolekcje płytek ceramicznych mają reliefową teksturę powierzchni. Z reguły służą do dekoracji ścian, tworząc na nich oryginalny wystrój. Do podłóg stosuje się głównie płytki matowe o jednolitej strukturze powierzchni, ponieważ mają niski współczynnik poślizgu.

Rozmiar i wzór płytek ceramicznych

Wybór wymiarów i kształtu płytki zależy nie tylko od preferencji właścicieli, ale także od wielkości pomieszczenia. Ogólnie przyjmuje się, że do średnich i małych pomieszczeń stosuje się płytki średniej wielkości: na podłogę 30×30 cm na ściany 23×30 cm. Jednocześnie pomieszczenie z niskim sufitem będzie wizualnie wyższe, jeśli płytki ścienne https://ceramixplytki.pl/3-plytki-scienne są ustawione pionowo z długim bokiem. W przypadku dużych pomieszczeń dopuszcza się zastosowanie zarówno płytek wielkoformatowych do 90×90 cm na podłogę, jak i mozaiki (5x5cm) montowanych w osobnych matrycach 30x30cm.

Dzięki ogromnemu wyborowi materiałów łatwo jest wybrać opcje, za pomocą których zostanie zorganizowany projekt pomieszczenia.  Szczególną uwagę należy zwrócić na odcień koloru, nadal najpopularniejszym rozwiązaniem są jasne płytki ceramiczne https://www.fausthorse.pl/plytki-ceramiczne/. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne, jeśli planuje się je wykorzystać przy aranżacji małej łazienki. Aby uzyskać oryginalny projekt, możesz użyć kilku kombinacji kolorystycznych jednocześnie. W tym przypadku projekt jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl