Nowoczesny sposób na poprawę wyglądu

Niemal każdy z nas pragnie dobrze się prezentować. Obecnie dzięki postępom w medycynie i nowoczesnym technologiom możemy w bezpieczny, a zarazem skuteczny sposób poprawić swój wygląd. Jeśli przeszkadza nam jakiś mankament urody, powinniśmy rozważyć, czy nie warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Wiele osób, które skorzystało z różnych zabiegów upiększających pozbyło się kompleksów i teraz cieszy się pięknym wyglądem.

Początki medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to termin, który w przeciągu ostatnich latach zyskał ogromną popularność. Ojcem tej dziedziny medycyny jest francuski endokrynolog o nazwisku Legranda, który na początku lat 70. ubiegłego wieku założył pierwsze na świecie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W Polsce 20 lat później nowoczesne metody poprawy wyglądu zaczęły cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Od tego czasu nastąpił ogromny postęp, a zabiegi dotyczą już niemal każdej partii naszego ciała. W Internecie i telewizji możemy oglądać niesamowite metamorfozy osób, które oddały się w ręce lekarzy medycyny estetycznej. Obecnie niemal w każdym większym mieście w naszym kraju znajdziemy co najmniej jeden gabinet w którym wykonuje się zabiegi usuwające defekty urody.

Polecane:

Zabiegi medycyny estetycznej na różne problemy

Celem medycyny estetycznej jest poprawianie wyglądu i zniwelowanie defektów urody w sposób mało inwazyjny i bezpieczny. Zabiegi może przeprowadzać jedynie lekarz z prawem wykonywania zawodu. Są one zazwyczaj o wiele bardziej skuteczne niż zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych, ponieważ działają na głębsze partie skóry i są przeprowadzane przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Medycyna estetyczna może pomóc w wielu aspektach związanych z atrakcyjnością fizyczną, a co za tym idzie pozwala zwiększyć pewność siebie i pozbyć się kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Chociaż spektrum dostępnych obecnie zabiegów jest ogromnie szerokie i z roku na rok się powiększa, to niektóre z nich cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentów. Należy do nich:

  • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • wygładzanie partii twarzy za pomocą botoksu,
  • usuwanie blizn, przebarwień i znamion laserem,
  • laserowe usuwanie rozstępów,
  • leczenie nadpotliwości,
  • laserowe zamykanie popękanych naczynek,
  • modelowanie ust,
  • mezoterapia w celu przeciwdziałaniu starzeniu się skóry i wypadaniu włosów.

Medycyna estetyczna vs kosmetologia i chirurgia

Można powiedzieć, że medycyna estetyczna idealnie wypełniła lukę pomiędzy zwykłymi zabiegami kosmetycznymi, a chirurgią plastyczną. W gabinetach medycyny estetycznej używane są między innymi lasery, środki chemiczne, światło, czy fale ultradźwiękowe. Kosmetologia oferuje zabiegi, które działają jedynie powierzchownie i na wiele problemów z wyglądem nie są w stanie pomóc. Natomiast chirurgia plastyczna często wymaga znieczulenia ogólnego, użycia skalpela, a później wielodniowego pobytu w szpitalu. W niejednym wypadku takie obciążenie nie jest konieczne. Wtedy lepiej skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Chociaż działa na głębokie warstwy skóry i jest w stanie usunąć lub znacznie zmniejszyć defekty urody, to nie jest mocno inwazyjna i pozwala niemal od razu wrócić do codziennej aktywności życiowej. W zabiegach zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe, na przykład z użyciem kremu znieczulającego. Czasem po zabiegu mogą występować niewielkie rany, strupki, czy blizny, które na ogół szybko się goją i łatwo zatuszować je makijażem. Są jednak takie mankamenty wyglądu, których nie da się pozbyć metodami stosowanymi w medycynie estetycznej. Należy do nich na przykład korekta nosa, czy powiększanie piersi. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zabieg chirurgiczny. Na ogół jednak gabinet medycyny estetycznej to najlepsze miejsce, do którego warto skierować swoje kroki, gdy chcemy poprawić coś w swojej prezencji.

Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej?

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej są małoinwazyjne, to jednak nie należy ryzykować swojego wyglądu ani zdrowia i wybrać specjalistę, który zapewni nam profesjonalne usługi. Przed zdecydowaniem się na zabieg w konkretnym gabinecie, należy zweryfikować kompetencje lekarza, który ma go przeprowadzić. Warto dowiedzieć się, czy ma ukończone studia medyczne, przebyte szkolenia lub jakieś certyfikaty. Lekarz z wiedzą i doświadczeniem najlepiej wykona swoją pracę. Jego głównym celem nie powinno być sprzedanie usługi, ale przede wszystkim dobro pacjenta. Dlatego podczas rozmowy umiejętny specjalista doradzi, jaki zabieg będzie najlepszy w naszym konkretnym wypadku, informuje o jego przebiegu i ewentualnych przeciwwskazaniach. Czasem może nawet odmówić użycia konkretnej metody, jeśli stwierdzi, że istnieje ryzyko, że niekorzystnie na nas wpłynie. Warto również upewnić się, czy sprzęt używany w danej klinice jest nowoczesny, dobrej jakości i sterylny. Dobrze jest, gdy urządzenia oraz preparaty z których korzysta lekarz pochodzą od renomowanych, uznanych producentów. Gdy wybierzemy konkretny zabieg, możemy zapytać lekarza, czy już wcześniej go przeprowadzał i z jakim rezultatem. Wiele gabinetów zamieszcza na swoich stronach internetowych zdjęcia pacjentów przed i po skorzystaniu z ich usług. Gdy przyjrzymy się efektom, łatwiej będzie nam zadecydować, czy chcemy poddać się danemu zabiegowi.