Namioty sferyczne glamping

Namioty sferyczne glamping

Glamping zyskuje popularność wśród osób w każdym wieku jako nowy styl biwakowania na świeżym powietrzu. To nowe słowo składające się z terminów camping i glamour. Jeśli wszyscy jesteście za rekreacją na świeżym powietrzu, ale twardy śpiwór, ubrania pachnące dymem, śniadanie w puszkach naprawdę Was nie przyciągają, to luksusowy kemping w lesie to Wasza opcja.

Do realizowania tego celu idealne są namioty sferyczne glamping zbudowane zgodnie z podstawową zasadą trygonometrii. Stelaż jest solidny i niezawodny, co może zapewnić bezpieczny i komfortowy pobyt. Wnętrze luksusowego namiotu kopułowego można wyposażyć w łóżka, biurka, szafy i wieszaki, stoliki kawowe, krzesła, sofę, stoliki nocne, lampki, lustra. Namiot sferyczny może zawierać także łazienkę z toaletą, umywalką, wanną, prysznicem.

Jak zbudować glamping?

Najlepszą opcją na szybkie i niedrogie zorganizowanie glampingu nad morzem lub w lesie jest zastosowanie namiotów sferycznych. Co to jest namiot sferyczny glamping? Jest to półkulista konstrukcja architektoniczna, składająca się z metalowej ramy i tkaniny PCV. Dzięki swojej konstrukcji kopuła równomiernie rozkłada obciążenie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie całej przestrzeni namiotu bez konieczności instalowania dodatkowych podpór.

Zalety projektu:

 • Nie wymaga pozwolenia na budowę.
 • Niepowtarzalny wygląd – harmonijnie prezentuje się na łonie natury.
 • Łatwość instalacji.
 • Możliwość demontażu i montażu w innym miejscu.
 • Zajmuje mniej miejsca podczas transportu i przechowywania w porównaniu do innych konstrukcji namiotowych.

Namiot sferyczny glampingowy to modułowy domek na kempingi. Aby go stworzyć, producent wykorzystuje to, co najlepsze z udogodnień domu i namiotu, łącząc w jednym projekcie.

Kompleksowy namioty sferyczne glamping

Rozwój ekoturystyki, tworzenie przestrzeni niezapomnianych wrażeń jest możliwe dzięki namiotom sferycznym glamping. Łączą one komfort pokoju hotelowego z prostotą rekreacji na świeżym powietrzu. Kulisty namiot kopułowy nadaje się na większość kempingów. Przestrzeń wewnątrz namiotu jest otwarta, może on być wyposażony w podesty, podłogi, ściany i platformy widokowe. Może być wyposażony w duże łóżka, klimatyzację, oświetlenie, urządzenia sanitarne tworząc luksusowy hotel wypoczynkowy na świeżym powietrzu. Aby można było korzystać z namiotu sferycznego przez cały rok, warto wybrać rozciągliwy materiał i izolującą bawełnę, aby poprawić ciepło namiotów i upewnić się, że temperatura wewnątrz jest umiarkowana.

Zobacz także:

Namioty sferyczne glampingowe – wyjątkowe, nowoczesne z niesamowitym wyglądem

Namioty sferyczne glamping
Namioty sferyczne glamping

Namioty sferyczne glampingowe to inaczej geodezyjne namioty kopułowe posiadające nowy i niepowtarzalny styl. Nie musisz rezygnować z wygody mieszkając w namiocie! To jest glamping, do którego wszyscy dążą. Namiot idealnie nadaje się również na ekskluzywne przyjęcia, imprezy promocyjne, restauracje czy powierzchnie handlowe. Wytrzymuje nacisk ze wszystkich kierunków, dzięki czemu jest bardziej stabilny i wiatroodporny.

Namioty te są szeroko stosowane do glampingu w ośrodkach wypoczynkowych oraz na działkach letniskowych. Dlatego produkowane są w różnych rozmiarach od 20 do 75 m2. Namioty różnej wielkości służą do różnych czynności. Ponadto mogą mieć różne rodzaje i kolory pokryć PCV oraz wyposażenia wnętrz.

Czym jest park glampingowy?

W swej istocie park glampingowy nie różni się zbytnio od kempingu lub obozu turystycznego z namiotami. Ale pod względem komfortu, to niebo i ziemia. Warunkiem przyjemnych rodzinnych wakacji jest ciepły, ogrzewany dom bez chmur komarów, miękkie łóżka z jedwabną pościelą, wielofunkcyjny grill i inne rzeczy, do których każdy z nas jest przyzwyczajony w domu.

Jak to możliwe na świeżym powietrzu?

Wszystko dzięki unikalnemu rozwiązaniu – namiotom sferycznym glampingowym. To nazwa kopułowych konstrukcji szkieletowych wznoszonych z metalu lub drewna, pokrytych wytrzymałą izolowaną tkaniną. Zewnętrznie takie konstrukcje przypominają igloo – kuliste mieszkania ludów północnych. Nawiasem mówiąc, wybór właśnie takiego kształtu nie jest przypadkowy, ale ze względu na cechy geometryczne kuli, ma ona minimalną powierzchnię przy maksymalnej objętości.

Oznacza to, korzyści z takiego projektu:

   • Niewielka powierzchnia do ustawienia przestronnego namiotu.
   • Mniejsze zużycie materiałów niż w przypadku innych budynków o tej samej kubaturze.
   • Minimalne koszty ogrzewania lub klimatyzacji.
   • Odporność na złą pogodę – deszcz, wiatr, śnieg.

Ponadto takie konstrukcje są łatwe w produkcji i montażu, można je szybko zdemontować w celu przeniesienia w inne miejsce i mają wysoką wytrzymałość. Równomiernie rozkładają obciążenie na całą konstrukcję, doskonale tolerują drgania, odkształcające uderzenia.

Bezpieczeństwo w epoce Covid-19

Większość glampingów powstaje na obszarach o bogatym środowisku naturalnym, takich jak wybrzeże morskie, góry i wyżyny, z dala od tłumów ludzi. Jeśli podróżujesz tylko własnym samochodem, z członkami rodziny, możesz uniknąć ryzyka zakażenia podczas odpoczynku i regeneracji. Większość glampingów ma oddzielne pomieszczenia mieszkalne, takie jak duże namioty sferyczne glampingowe, rozmieszczone na przestronnych terenach. Wybierając takie miejsca, unikniesz sytuacji kontaktu z innymi ludźmi. Jeśli masz dość ciągłej kwarantanny, ograniczeń, wybierz się na glamping, tutaj Ty i Twoje dzieci możecie się bawić, pozbyć się stresu i poczuć cud natury. Nie pozbawiając się przytulności i komfortu, ciesz się grillem, morską lub górską rozrywką, komunikacją z bliskimi. Jeśli chcesz zostać właścicielem własnego glampingu dla swojej rodziny lub zorganizować biznes turystyczny, dowiedz się więcej o takich projektach.