Jakie zabiegi kosmetyczne pomogą cerze trądzikowej?

Każdemu zależy na posiadaniu pięknej, pozbawionej wszelkich niedoskonałości skóry twarzy. W szczególności zależy na tym przedstawicielkom płci pięknej, które uważają gładką skórę za swoją wizytówkę. Aby cera była promienna, należy jednak odpowiednio o nią dbać. Jeżeli borykamy się z trądzikiem, pomóc nam może doświadczona kosmetyczka.

 

Zainteresuj się peelingiem kawitacyjnym

Jednym z zabiegów kosmetologicznych, którym powinna zainteresować się każda posiadaczka cery trądzikowej jest bez wątpienia peeling kawitacyjny. Ten specjalistyczny zabieg złuszcza martwy naskórek i bardzo dogłębnie oczyszcza pory skóry. Jest przy tym na tyle łagodny, że mogą się mu poddawać nawet osoby z bardzo wrażliwą skórą twarzy. W szczególności peeling ten jest jednak polecany cerom trądzikowym. Bardzo istotne jest to, aby wybrać odpowiednią porę do przeprowadzenia zabiegu. Niestety, peeling kawitacyjny nie może być wykonywany w miesiącach, w których nasza skóra narażona jest na duże ilości promieniowania ultrafioletowego. Doświadczona kosmetyczka zgodzi się wykonać nam ten zabieg od końca września do mniej więcej połowy kwietnia. Potem słońce świeci niestety zbyt intensywnie. Zabieg trwa około trzydziestu minut i należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim musimy starannie oczyścić skórę ze wszelkich zanieczyszczeń. Koniecznie należy więc odwiedzić kosmetyczkę bez makijażu na twarzy. Oczywiście osoba przeprowadzająca zabieg i tak oczyścić naszą cerę żelem i tonikiem. W następnej kolejności na skórę całej twarzy zostanie zaaplikowane serum. Potem kosmetyczka przyłoży do naszej skóry specjalne urządzenie, które umożliwi wykonanie peelingu kawitacyjnego. Zabieg nie jest bolesny, ale podczas jego przeprowadzania możemy odczuwać delikatne łaskotanie skóry. Nie jest to jednak wrażenie nieprzyjemne. Po zakończeniu zabiegu na naszą cerę zostanie zaaplikowana maska nawilżająca. Ma ona za zadanie przede wszystkim złagodzić podrażnioną w wyniku zabiegu cerę. Lekkie zaczerwienienie skóry może utrzymywać się jeszcze do dwóch dni po zabiegu. Skóra będzie jednak widocznie oczyszczona, a pory domknięte. Aby zabieg przyniósł długotrwałe efekty, należy powtarzać go tak często jak zaleci specjalista. 

Polecamy również:


Poznaj moc kwasu migdałowego

Posiadaczki cer trądzikowych, śmiało mogą wybrać się również na zabieg złuszczający z wykorzystaniem kwasu migdałowego. Kwas, o którym mowa posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego jest w stanie poprawić kondycję cery z wypryskami. Co więcej, znacząco ogranicza on nadmierny łojotok, który w dużym stopniu zaostrza przebieg trądziku. Doświadczona i wykwalifikowana kosmetyczka z całą pewnością podejmie się przeprowadzenia peelingu chemicznego przy wykorzystaniu kwasu migdałowego. Najlepsze efekty przynosi seria kilku zabiegów wykonanych w dwutygodniowych odstępach. Podobnie jak w przypadku peelingu kawitacyjnego, skóra musi być dokładnie oczyszczona zanim kosmetyczka nałoży na nią preparat kwasowy. Po jego aplikacji możemy odczuwać delikatne mrowienie oraz pieczenie, ale jest to całkowicie normalnie. Z każdym zabiegiem uczucie dyskomfortu staje się również mniejsze. Kwas migdałowy zostaje zneutralizowany przez kosmetyczkę po upływie kilku minut. Następnie na cerę aplikowana jest maska. Ma ona za zadanie wyciszyć i uspokoić podrażnioną skórę. Efekty peelingu migdałowego mogą być zauważalne już po jednym zabiegu. W przypadku cer mocno zanieczyszczonych, pierwsze efekty mogą pojawić się dopiero po dwóch lub trzech zabiegach. Skóra staje się wtedy rozjaśniona i matowa, a ilość wyprysków zostaje zredukowana. 


Zwróć uwagę na maski

Gabinet kosmetyczny to miejsce, w którym możemy poddać skórę trądzikową procesowi złuszczania. Jest to bardzo pomocne, bo oczyszcza pory i reguluje pracę gruczołów łojowych. Bardzo pomocne mogą okazać się również maski. Kosmetyczka z całą pewnością dobierze taki rodzaj maseczek, który wspomoże walkę z uporczywym i nawracającym trądzikiem. Będzie to wspaniałe uzupełnienie peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Co więcej, dzięki peelingom składniki aktywne zawarte w maskach będą miały szansę lepiej się wchłonąć. W zaciszu gabinetu kosmetycznego możemy poddać się maseczce z glinki. Kosmetyczka na pewno dobierze adekwatny do potrzeb naszej cery rodzaj glinki. W przypadku wrażliwych cer z trądzikiem wspaniale sprawdzi się glinka czerwona. Jeżeli jednak cera trądzikowa jest wyjątkowo odporna, egzamin zda glinka zielona. Jest to rodzaj glinki, który posiada bardzo silne walory oczyszczające. Maski z glinki można wzbogacić dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, który ma silne właściwości bakteriobójcze. Wśród masek zasługujących na uwagę należy wyróżnić także maski algowe. Algi wspaniale detoksykują skórę. Jak zaś powszechnie wiadomo, toksyny sprzyjają namnażaniu się bakterii i grzybów, które mogą zaogniać stan cery. Aby maseczki miały szansę zadziałać, najlepiej byłoby nakładać je regularnie i systematycznie. W tym celu warto odwiedzać swoją kosmetyczkę przynajmniej dwa razy w miesiącu.