Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy

Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy

Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy? Różnorodne nadruki na koszulkach to najpopularniejszy trend ostatnich sezonów w świecie mody. Znani projektanci ozdabiają swoje produkty hasłami i rysunkami. Ponadto logotypy odzieży są skutecznym narzędziem marketingowym podczas promocji. Aby zrobić wyjątkowy prezent, wiele osób decyduje się na zamówienie zdjęcia, które można przykleić do dowolnej rzeczy. Najczęstsze pytania, jakie zadają klienci firmy produkującej koszulki z nadrukiem: czym różni się jeden rodzaj druku od drugiego? Jaki nadruk na koszulce jest najtrwalszy?

Jak wybrać nadruk na koszulce?

Niestandardowy nadruk na koszulce jest poszukiwany zarówno przez osoby dążące do oryginalności, jak i chcące zrobić prezent swoim bliskim lub znajomym. Jeszcze bardziej pożądany jest nadruk logo firmy na koszulkach lub reklama towarów i marek. Odzież z logo firmy jednoczy zespół, czyni go jeszcze bardziej spójnym, dotyczy to także drużyn sportowych. To także skuteczny chwyt marketingowy. Druk na koszulkach jest dla projektantów tym, czym białe płótna dla artystów, okazją do stworzenia od podstaw czegoś niesamowitego. Dzięki nowoczesnym postępom w technologii druku możliwości nadruków na koszulkach są praktycznie nieograniczone. Na przykład można zamówić koszulkę z napisem, pięknym obrazem lub osobistym zdjęciem. Oto najtrwalsze nadruki na koszulkach.

Sitodruk to doskonała technika nadruku na koszulce przy większym zamówieniu

Sitodruk to najczęstsza metoda nanoszenia nadruków na koszulki. Ta metoda ma niski koszt, pod warunkiem, że wytwarzana jest duża liczba produktów, dlatego jest stosowana przy produkcji dużych zamówień. Metodą sitodruku nadruki są nakładane na tkaninę za pomocą szablonu lub siatki, (gdy konieczne jest wydrukowanie zdjęcia). Specyfika tej metody polega na tym, że dla każdego tuszu tekstylnego wykonywany jest osobny szablon, a kolory nanoszone są na materiał w określonej kolejności. Ponadto każda warstwa może mieć regulowaną grubość. Sitodruk jest dziś najlepszą metodą nadruków.  

Zalety sitodruku:

 • Wysoka rozdzielczość.
 • Możliwość nanoszenia na tkaninę różnych efektów specjalnych.
 • Trwałość. Farby nie zmywają się ani nie blakną na słońcu.
 • Rentowność i szybkość druku. Przy zamawianiu dużych ilości koszt jednej aplikacji jest znacznie obniżony, ponieważ używany jest ten sam szablon.
 • Jakość wydruku. Nadruk na koszulce jest wyraźny, z dokładnym dopasowaniem kolorów. Rysunki przez długi czas zachowują swój pierwotny wygląd.

Sublimacja idealna na koszulki sportowe

Sublimacja to wysokiej, jakości sposób przenoszenia wzorów na tekstylia. Obraz jest najpierw drukowany na specjalnym papierze, a następnie przenoszony na materiał. Farba wnika w strukturę włókien tkaniny, dzięki czemu wzór jest bardzo trwały. Osobliwością tej metody jest to, że można drukować nadruki tylko na jasnych materiałach, ponieważ nie stworzono jeszcze odpowiednich farb do ciemnych rzeczy. W takim przypadku tekstylia powinny składać się w 60% z syntetyków. Sublimację stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest odtworzenie obrazu ze zdjęcia o bardzo wysokiej jakości na tkaninie. Technologia ta jest wykorzystywana do produkcji koszulek sportowych. Druk sublimacyjny jest metodą kosztowną, ale ma taką zaletę, jak wysoka wytrzymałość i trwałość, atramenty nie blakną podczas prania.

Zalety druku sublimacyjnego:

 • Nadruk o dowolnej złożoności. Można przesłać nanieść na koszulkę zdjęcia rodzinne, reprodukcję lub dowolny inny rysunek.
 • Nadruk się nie zmywa. Barwnik wnika we włókna syntetyczne na poziomie molekularnym i jest w nich mocno osadzony.
 • Dobry stosunek, jakości do ceny. Dziś szyte są również specjalne modele do nadruku sublimacyjnego, które mają na wierzchu warstwę syntetyczną do nadruku, a od wewnątrz warstwę bawełnianą, która przylega do ciała. Nadruk jest piękny.

Druk cyfrowy na koszulkach

Jest to najwygodniejsza metoda wykonywania nadruków na koszulkach. W druku cyfrowym atrament natychmiast pada na tkaninę, dlatego metoda ta nazywana jest bezpośrednią. Jest to nieco podobne do działania drukarki papierowej. Kładzie się papier i drukuje na nim tekst lub rysunek. Tak samo jest z koszulką, tylko drukarka jest znacznie większa. Umieszczona jest na specjalnym ruchomym stole. Wielkość stołu jest ograniczona, więc nadruk nie może przekroczyć jego rozmiaru. Również w miejscu, w którym planowany jest rysunek, nie powinno być kieszeni, guzików, zamków. Po nałożeniu farba na koszulce jest suszona pod prasą. Następnie nadruk jest gotowy i można od razu założyć taką koszulkę i wyjść na spacer.

Korzyści z druku cyfrowego:

 • Efektywność. Wykonanie jednej koszulki zajmuje średnio około 20 minut, w tym czasie koszulka jest suszona i gotowa do użycia.
 • Można wydrukować dowolne zdjęcie, najważniejsze jest to, że oryginalny obraz jest dobrej jakości.
 • Rozsądna cena za nadruk na jednym produkcie.
 • Druk cyfrowy jest nakładany na tkaninę bawełnianą. Najlepiej używać produktów w 100% bawełnianych. Dozwolona jest także elanobawełna.

Oprócz nadruku na koszulce można nanieść również haft maszynowy, jest to kolejny sposób na wykonanie oryginalnej aplikacji na ubraniach. Ta metoda jest trwała i bardzo piękna. Nadaje się do casualowego stylu i do surowej klasyki. Można haftować nie tylko logo, ale także różne wzory.