Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu?

Jak pozbyć się cellulitu? Ludzie w dzisiejszym świecie traktują swój wygląd bardzo poważnie. Każdy chce wyglądać pięknie, zdrowo i młodo. Ludzie starają się zatrzeć lub zatuszować wszelkie niedoskonałości i wyeksponować wszystkie swoje walory. Wiele osób na co dzień dba o swój wygląd poprzez makijaż, stosując różnorodne kosmetyki i preparaty, aby wyglądać dobrze. Popularne są również wizyty u kosmetyczek, salonów piękności.

Cellulit

Różne choroby lub dolegliwości mogą uniemożliwić Ci dobry wygląd. Cellulit, zwany też skórką pomarańczową, to problem, który dotyka wiele kobiet. Choroba występuje u kobiet niezależnie od wieku czy wagi. U mężczyzn problem ten występuje rzadko. Usuwanie cellulitu to jedna z najczęściej wykonywanych usług w medycynie estetycznej. Cellulit to problem, z którym można sobie poradzić. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu z naszej skóry. Oczywiście istnieją popularne domowe sposoby.

Naturalną metodą są kremy na cellulit, które nie szkodzą, a na pewno pomagają. Jednak we współczesnym świecie liderem efektów antycellulitowych jest technologia laserowa. W wielu dobrych salonach czy klinikach kosmetycznych dostępne są takie urządzenia, które zapewniają bardzo szybkie i bardzo skuteczne zabiegi antycellulitowe. Generalnie zabiegi laserowe stały się ostatnio bardziej popularne i stosowane są w celu poprawy wyglądu ciała. Kobiety uwielbiają ich używać. Laserowe leczenie cellulitu często wymaga wielu zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu laserowym widoczne są pewne efekty, jednak jeden zabieg nie wystarcza do całkowitego zlikwidowania cellulitu.

Rodzaje leczenia cellulitu

Lasery w tego typu operacjach działają poprzez emitowanie promieniowania w celu wzmocnienia światła, które jest wymuszone. W zabiegach antycellulitowych stosuje się różnego rodzaju lasery. Działają inaczej i mają nieco inne zastosowania.

  • zabieg Cellulaze
  • zabieg TriActive
  • I-lipo
  • laser AccuShape

Zabieg Cellulaze oferowany jest w wielu polskich klinikach. Używają lasera o długości fali 1440 nanometrów. Działanie lasera polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej tworzącej cellulit. Laser ten może również przecinać włókniste przegrody i uelastyczniać tkankę. Ta procedura wymaga znieczulenia miejscowego, ponieważ wymagane jest małe nakłucie. Pod skórę zostanie wprowadzone światłowód, przez który światło lasera będzie oddziaływać bezpośrednio na tkankę.

Terapia Triaktywna wykorzystuje trzy metody walki z cellulitem. Te metody to:

  • Drenaż limfatyczny
  • Krioterapia
  • Lasery diodowe
Jak pozbyć się cellulitu?
Jak pozbyć się cellulitu?

Laser diodowy stymuluje rewaskularyzację w tkance podskórnej. Krioterapia ma na celu zminimalizowanie obrzęków, a drenaż limfatyczny wspomaga krążenie limfy. Zabiegi te zredukują cellulit i przywrócą skórze normalny wygląd. Taki zabieg trwa około godziny i wystarczy wykonać około 10 serii raz w tygodniu. Efekt widoczny jest już po 2-3 zabiegach. I-lipo to kolejny nowoczesny środek, dzięki któremu znika problem cellulitu. Wykorzystuje laser I-lipo. Ten laser ma na celu zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej gromadzącej się pod skórą poprzez rozkład trójglicerydów.

Zabiegi AccuShape wykorzystują laser o nazwie AccuScultp, który ma długość fali 1444 nanometrów. To kolejny skuteczny środek na pozbycie się cellulitu. Jest to rodzaj liposukcji laserowej. Tutaj również kabel optyczny jest wprowadzany pod skórę. Lasert rozbija komórki tłuszczowe i poprawia koloryt skóry. Zabieg wykonywany jest również w znieczuleniu.

Depilacja laserowa

Oprócz usuwania cellulitu lasery służą również do usuwania niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa zyskuje na popularności, ponieważ jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia. Depilacja laserowa laserem Vectus to jedna z najskuteczniejszych metod. Długość fali tego lasera wynosi 810 nanometrów. Jego skuteczność jest wyższa niż innych metod laserowych. Dzięki Vectus Hair Removal pozbędziesz się każdego niechcianego owłosienia. Warto zaznaczyć, że taka depilacja jest bardzo bezpieczna i mało bolesna. Warto korzystać z dzisiejszego wysoko rozwiniętego dorobku nauki i techniki. Dzięki nim nasza skóra i całe nasze ciało wygląda piękniej i młodziej. Warto zainteresować się nowoczesną, innowacyjną technologią laserową, która pomoże Ci zadbać o urodę.